Winkelen is veranderd door de 'altijd aan'-cultuur waarin klanten voortdurend via hun smartphones en sociale media verbonden zijn met de wereld om hen heen. Klanten zijn niet alleen mondiger maar hebben nu ook meerdere raakpunten met winkeliers. Velen van hen gebruiken het web om zich te oriënteren voordat zij een winkel bezoeken en gaan ook in de winkel nog door met online browsen.
Nu de millenniumgeneratie centraal in de schijnwerpers staat en in 2020 waarschijnlijk zo'n 30% van de winkelklanten vertegenwoordigt in de VS*, zijn 'digital natives' voor de detailhandel een kerndoelgroep geworden.
Om in dit nieuwe tijdperk te kunnen gedijen, moeten de traditionele winkels hun fysieke aanwezigheid combineren met investeringen in een naadloze online en mobiele aanwezigheid. Verlichting kan daarin een belangrijke rol spelen. In samenwerking met Philips is het mogelijk een winkelbreed indoor positioning-systeem te realiseren via de verlichting. Dit betekent dat winkeliers een winkel-app kunnen gebruiken om hun klanten gepersonaliseerde, locatieafhankelijke diensten te leveren.
*Accenture Outlook, Wie zijn de millenniumklanten? En wat willen ze echt?, 2013